Podlahy

Vinylové plovoucí podlahy Parador


Parador s velkou radostí oznamuje, že přichází na evropský trh s novinkou svého sortimentu v podobě vinylových plovoucích podlah. Vysoce kvalitní elastická podlahová krytina je ideální volbou pro lidi s vysokými standardy kvality a porozumění pro individuální utváření prostoru. Nové vinylové podlahy Parador se vyznačují extrémně vysokou životností, komfortem a stylovým designem. Vzhledem ke svým vlastnostem, snadné péči a odolnosti budou tyto vinylové podlahy velkou konkurencí pro stávající značky na našem trhu. Za pozornost stojí řada vinylových plovoucích podlah Parador Trendtime 6.30 s největšími rozměry lamel na trhu, délka 2200 a šířka 216 mm. Tyto rozměry dodají podlaze hodnověrný vzhled masivních prken. Tloušťka nášlapné vrstvy těchto plovoucích vinylových podlah je 0,55 mm a třída zátěže 42.

Laminátové podlahy

U výběru laminátové podlahy se především zaměřte na její kvalitu. Laminátová podlaha s extrémně nízkou odolností proti oděru vám stěží udělá radost. Kvalita laminátové podlahy je určena dvěma základními parametry materiálu:
odolnost laminátové podlahy při zatížení
tzv. hodnota oděru laminátové podlahy

Výrazný vliv na kvalitu laminátových podlah mají také nosná deska a zámkový systém. Většina laminátových podlah se pokládá jako "plovoucí" podlaha, to znamená, že je položena na horní části stávajícího povrchu, aniž by byla nějak spojena s podkladem. Jednotlivé díly se spojují pomocí tzv. zámků. Mezera u zdi je zakryta soklovou podlahovou lištou, která je sladěna k materiálu laminátové podlahy.

PVC podlahy

Vybíráte podlahu a vaše hlavní požadavky jsou nenáročný úklid a jednoduchá pokládka? PVC podlahy jsou v současné době nejžádanější hladkou podlahovinou, právě pro tyto dvě hlavní přednosti. Dále je nutné zmínit, že oproti laminátovým plovoucím podlahám, je PVC podlaha výrazně teplejší a tišší. Minimální kročejový hluk přivítají zejména sousedi pod vámi v panelákových bytech či majitelé domácích mazlíčků s drápky.

PVC podlahy jsou moderní a jejich designové provedení je velmi rozsáhlé. Na výběr jsou světlé nebo tmavé PVC podlahy, formáty v podobě dlažby, dokonalé imitace skutečných přírodních materiálů. PVC podlahy dodáváme v šířích - 2 m, 3 m, 4 m, 5 m. To umožňuje pokládku bez nastavování. Pamatujte, že jakékoliv nastavení v místnosti je nejrizikovější místo na podlaze.

Při navrhování PVC podlahy do místnosti, se spárořez materiálu uzpůsobí tak, aby se minimalizoval odpad a v místnostech nevznikal spoj. Po pokládce PVC podlahy vám tak vznikne jednolitý povrch, který je nenáročný na úklid a vypadá precizně.